מזוזות

מזוזה היא הפריט העיצובי הראשון והאחרון שנראה בכניסה וביציאה מהבית , פריט עם השפעה רבה על אופי עיצוב הבית. עיצובה המודרני של המזוזה משרה נוכחות עכשווית ומפרש בצורה נסתרת אך גלויה את הסממן היהודי ” שדי “- המזוזה מחברת את העבר לקדמה ונותנת אינטרפרטציה חדשה לאות ש. אצלי תוכלו למצוא בתי מזוזה יוקרתיים בעיצוב נקי ומנימליסטי שיהיו חלק מהשפעת עיצוב הבית,אני מזמין אתכם לשדרג את דלתכם וליהנות מעיצוב ייחודי ומזמין.

שאלות נפוצות - מזוזות

באחורי המזוזה ישנו דבק דו צדדי איכותי מחברת “3M”. הדבק מתאים לקיבוע המזוזה בתוך הבית ומחוצה לו.

להדבקה יעילה של המזוזה על המשקוף להיות נקי מאבק. קלפו את הדבק הדו-צדדי ולחצו את המזוזה כנגד המשקוף למשך עשר שניות.

על פי היהדות, המזוזה צריכה להיקבע בשליש העליון של המשקוף הימני. מנהג יהדות ספרד: לתלות את המזוזה בצורה אנכית מדויקת לקרקע. מנהג יהדות אשכנז: תלייה בשיפוע.

ביהדות נהוג לברך טרם הצמדת בית המזוזה עם הקלף אל הפתח: ” בָּרוּךְ אַתָּה ה’ אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לִקְבֹּעַ מְזוּזָה”

על פי ההלכה יש להתקין מזוזות בכל חדרי הבית למעט חדרי אמבטיה ושירותים.

על המזוזות להיות כשרות וטהורות שנכתבו על ידי סופר סת”ם שהשקיע כוונה בעת כתיבתן על גבי קלף. מזוזות שהודפסו על נייר פסולות לשימוש המצווה. מומלץ לרכוש מזוזה מסופר סת”ם אמין או בחנות ידועה ומוכרת.

לחדרי הבית מומלצות המזוזות בגודל 12 ס”מ וקלף בגודל 10 ס”מ. לדלת כניסה סטנדרטית יתאימו שני גדלים: 16 ס”מ ו-20 ס”מ – תלוי במידת נוכחות המזוזה בה אתם מעוניינים.

כמובן. המזוזה מצופה בסילר – שכבת הגנה לכתמים ומים אשר שומרת על המזוזה מפני נזקי מזג האוויר בכל אקלים. הדבק אף הוא מתאים לתנאי חוץ.

Main Menu x
X